Herkes Öğrenebilir !

Güçlü Tuğay

Dünyanın en eğlenceli uygulamalı eğitimine hazır mısınız? Uygulamalı eğitimler sayesinde elektronik ve mikrodenetleyiciler ile Dış Dünya'ya Hükmediyoruz!

BASINDA ELEKTRONİK HOBİ


Eğitim sırasında çekilmiş videolar ve televizyon röportajlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Resimler

Büyük resmi görmek için resmin üzerini tıklamanız yeterlidir..

Ana Sayfa > Eğitimler > Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

2007 yılından bu yana düzenlenen Uygulamalı Elektronik ve PIC Programlama eğitimleri hakkında öğrenciler tarafından sorulan en sık soruları ve cevaplarını sizin için derledik.
- Eğitimler için elektronik veya programlama bilgisine sahip olmam gerekiyor mu?
- Eğitim nerede veriliyor ve ne şekilde ulaşabilirim?
- Kaçırdığım dersleri telafi edebilir miyim?
- Eğitimleri kim ve hangi firma veriyor?
- Öğrenciye özel indirim uygulanıyor mu?
- Eğitimlerden sonra sınav var mı?
- Katıldığım eğitimler için Katılım Belgesi veriliyor mu?
- Bilgisayar veya Elektronik Mühendisiyim. Bu eğitimlerin bana ne faydası olabilir?
- İstanbul dışında eğitim düzenliyor musunuz?
- Eğitimler ne zaman ve kaç kişi ile düzenleniyor?
- Hafta içi eğitim düzenleniyor mu?
- Eğitim ücretleri ne kadar ve ne şekilde ödeyebilirim?
- Ödemeyi ne zaman yapmalıyım?
- Ödemeyi yaptım kursa gelemedim paramı geri alabilir miyim?
- Eğitime gelirken yanımda ne getirmeliyim?
- Üç gün bütün bunları öğrenmek için çok kısa değil mi?
- Eğitimde uygulamaları her öğrenci kendi mi yapıyor?
Eğitimler için elektronik veya programlama bilgisine sahip olmam gerekiyor mu?
Hayır. Verdiğimiz eğitimlerine katılmak için herhangi bir programlama veya elektronik bilgisine sahip olmanız gerekmiyor. Kurs içerisinde tüm bu bilgiler pratik uygulamalar ile öğretiliyor. Verilen eğitimlerde temel düzey elektronik ve programlama bilgisi verilmektedir.
Up Sorulara Dön
Eğitim nerede veriliyor ve ne şekilde ulaşabilirim?
Eğitim anlaşmalı olduğumuz Turkuaz Toplantı eğitim salonunda verilmektedir. Eğitim salonu Doğu Ataşehir'de Migros'un olduğu meydandan yürüme mesafesindedir.

Ataşehir'e bir çok şekilde gelebilirsiniz. Bir çok merkezi yerden otobüs mevcut olduğu gibi, bir çok alışveriş merkezinin Ataşehir'e ücretsiz servisi bulunmaktadır. Kroki ve açık adres için Eğitim Nerede? sayfamıza bakabilirsiniz.
Up Sorulara Dön
Kaçırdığım dersleri telafi edebilir miyim?
Eğitimin yoğun olarak verilmesi ve öğrenci sayısının sınırlı olması nedeni ile derslerin kaçırılmamasını önermekteyiz. Özel durumlarda eğitim koordinasyon sorumlusu ile iletişime geçerek kaçırdığınız dersin bir sonraki kursuna girebilmenizi sağlayabilirsiniz.

Salon ile kişi sayısına göre anlaşmamız olduğundan dolayı telafi katılımları için salon tarafından günlük  40TL alınmaktadır.
Up Sorulara Dön
Eğitimleri kim ve hangi firma veriyor?
Eğitimler İstanbul Ticaret Odası'na 445837 sicil numarası ile kayıtlı eğitim verme yetkisine sahip olan Makronet Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde verilmektedir.

Elektronik Hobi® eğitimleri Türk Patent enstitüsü tarafından 2003-23974 numaralı tescil belgesi ile sadece Makronet Bilgi Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti. tarafından verilmektedir.

Eğitim Güçlü Tuğay tarafından verilmektedir. Eğitmen hakkında detaylı bilgi için burayı tıklayınız.
Up Sorulara Dön
Öğrenciye özel indirim uygulanıyor mu?
Evet. Öğrenciye özel indirimler için ödeme seçenekleri tablosunu inceleyebilir veya 0 216 455 0 555  numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.
Up Sorulara Dön
Eğitimlerden sonra sınav var mı?
Hayır. Sınav ile vakit kaybetmemek için sınava ayırılacak vakit yerine yeni uygulamalar eklenmiştir.
Up Sorulara Dön
Katıldığım eğitimler için Katılım Belgesi veya Sertifika veriliyor mu?
Eğitimlere katılan öğrencilere "Katılım Belgesi" verilmektedir.
Up Sorulara Dön
Bilgisayar veya Elektronik Mühendisiyim. Bu eğitimlerin bana ne faydası olabilir?
Bilgisayar ve Elektronik mühendisliği bölümlerinde genel olarak teorik dersler verilmektedir. Bu bilgiler gerçek iş hayatında ve uygulamalarda pratiğe döndüğünde başarılı olabilmek için tecrübeye dayalı çok farklı bilgilere sahip olmak gerekir. Verdiğimiz kurslar sayesinde tüm bu öğrendiklerinizi pratik olarak görme, workshoplar ile de deneme şansı elde edebilir, bu uygulamaların pratikte ne kadar eğlenceli olduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda bilgisayar ve mikroişlemciler ile dış dünyaya hükmedebilmenin güvenini kazanabilirsiniz. Bu eğitimlerin sonunda bilgisayar ve elektronik dünyasına bakış açınız değişecektir.
Up Sorulara Dön
İstanbul dışında eğitim düzenliyor musunuz?
Eğitimler sadece İstanbul'da verilmektedir. Şu anda İstanbul dışında organizasyon yapılmamaktadır.
Up Sorulara Dön
Eğitimler ne zaman ve kaç kişi ile düzenleniyor?
Mart 2014 itibari ile eğitimler Cumartesi günleri maksimum 15 kişilik sınıfta 09:00 - 16:00 arasında düzenlenmektedir. Öğlen 12:30 - 13:30 saatlerinde yemek arası verilir.  Her eğitim 3 hafta (cumartesi günleri) sürmektedir.  Bir eğitimin açılması için en az 12 öğrencinin başvurması beklenir. Eğitim açılma ortalamalarına bakılırsa yaklaşık her iki ayda bir sınıf açılmaktadır. Sınıfın 12 kişiyi doldurmaması durumunda eğitim bir hafta ertelenmektedir.
Up Sorulara Dön
Hafta içi eğitim düzenleniyor mu?
Hayır. Eğitim salonu ile olan anlaşmamız günlük şekildedir. Bu nedenle akşamları iş çıkışı saatlerinde eğitim düzenleyemiyoruz.
Up Sorulara Dön
Eğitim ücretleri ne kadar ve ne şekilde ödeyebilirim?

Eğitim ücretleri verilen uygulamalı eğitim kalitesi ile karşılaştırıldığında oldukça makul olarak düzenlenmiştir. İçerik olarak aynı düzeydeki eğitimler uygulamasız olmaları ile birlikte çok daha yüksek fiyatlara verilmektedir.

Eğitmenimiz Güçlü Tuğay kendisi gibi bu işe gönül koyan herkesin elektronik ve PIC proramlamayı öğrenmesi için kendi firması bünyesinde bu eğitimleri organize etmektedir. Bu nedenle eğitimlerin fiyatları neredeyse kurumsal olarak verilen aynı içerikli eğitimlerin onda biri kadardır.

Ödemeleri nakit, banka havalesi ile veya kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. Nakit ödemelerde indirimden faydalanabilirsiniz.
Ödemeleri sadece Garanti Bankası kredi kartları ile taksitli ödeyebilirsiniz. Diğer banka kartlarına tek çekim yapabilirsiniz. Eğitim fiyatları ve ödeme seçenekleri için burayı tıklayınız.
Up Sorulara Dön
Ödemeyi ne zaman yapmalıyım?
Katılımcılardan eğitime gelmeden ödemelerinin tamamını yapmış olması gerekir.

Kaydınızı kesinleştirmek için eğitim ücretinin tamamını eğitimden en geç on gün önce  havale yapmalısınız. Nakit indiriminden faydalanmak ve elden nakit ödeme yapmak için kaydınızdan sonra 10 gün içerisinde ofisimize uğrayabilirsiniz.

Ödemenin tamamını nakit olarak eğitimin ilk günü yapacağını söyleyen öğrencilerin kayıtları KESİNLİKLE yapılmamaktadır.
Eğitime sadece ödemenin TAMAMINI yapan öğrenciler alınmaktadır.
Sadece Garanti Bankası kredi kartlarına  TAKSİT yapılabilmektedir.
Up Sorulara Dön
Ödemeyi yaptım kursa gelemedim paramı geri alabilir miyim?
Eğer kayıt olduğunuz kursun açılmasından 20 gün öncesine kadar ödemenizi geri alabilirsiniz. Bu süreyi geçtiyseniz veya kurs açıldıysa geri ödeme yapılamamaktadır. Kurs maliyetleri katılımcı sayısına göre planlanmaktadır. Eğer isterseniz sadece günlük 40 TL salon maliyetini karşılayarak istediğiniz tarihteki bir eğitime katılarak ödemenizi değerlendirebilirsiniz.
Up Sorulara Dön
Eğitime gelirken yanımda ne getirmeliyim?
Eğitime gelirken herhangi birşey getirmenize gerek bulunmamaktadır. Eğitimi takip edebilmeniz için gereken takip notları tarafımızdan sağlanmaktadır.

Eğitim sonrası Workshopa katılacak öğrencilere,  USB PIC programlayıcı ve Eğitim Kitleri workshop boyunca sağlanmaktadır. Workshopa katılacak öğrenciler kendi dizüstü bilgisayarları (laptop) ile eğitime gelmelidirler. İsteyen öğrenciler önceden haber vermek suretiyle günlüğü 25 TL+KDV den salondan dizüstü bilgisayar kiralayabilirler.
Up Sorulara Dön
Üç gün bütün bunları öğrenmek için çok kısa değil mi?
Uygulayarak öğretme tekniği sayesinde 18 saatlik eğitim giriş düzeyinde temel elektronik ve PIC uygulamaları için oldukça yeterlidir. Öğrenciler birebir uygulama yaptıkları için gerçek hayatta kullanılan bir çok uygulamayı PIC ile gerçekleştirebilecek seviyeye geleceklerdir.
Up Sorulara Dön
Eğitimde uygulamaları her öğrenci kendi mi yapıyor?
EVET. Eğitimlerimizde uygulamalar 3 günlük eğitim boyunca birebir öğrenciler tarafından. Öğrenciler aynı zamanda uygulamayı yakınlaştırılmış kamera ile projeksiyon üzerinden de takip edebilirler.
Up Sorulara Dön
 

bizi takip edin

Eğitim ve güncellemelerden haber almak için e-posta listemize katılın.

© 2013 - Elektronik Hobi ® Makronet Bilgi Teknolojileri tescilli markasıdır.
Gizlilik, Güvenlik ve Kullanım Koşulları
İçerik Yönetimi ve Web Tasarım